Aktualności (archiwum)


wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności" (archiwum))

GOPS Dębno radzi jak ominąć kolejki

2017-07-26

To nie musi tak wyglądać!

Przypominamy, że od 1 sierpnia 2017 masz możliwość złożenia wniosków o świadczenie wychowawcze, zasiłek rodzinny wraz z dodatkami oraz fundusz alimentacyjny na nowy okres zasiłkowy 2017/2018. Biorąc pod uwagę kumulację składania wniosków w/w świadczeń w jednym terminie oraz doświadczenia z zeszłego roku przy składaniu wniosków o świadczenie wychowawcze (mamy prawie 1000 rodzin korzystających z programu Rodzina 500+) GOPS Dębno podaje kilka wskazówek na wesoło na uniknięcie kolejek / uniknięcie tworzenia kolejek:

1) Zarówno Ty jak i prawie tysiąc pozostałych osób może złożyć wniosek już od 1 sierpnia. Nie musisz przychodzić 1 sierpnia. Masz cały sierpień na złożenie wniosku, aby mieć ciągłość w wypłacie.

2) Złóż wniosek przez internet. Zachęcamy do tego szczególnie rodziny składające wnioski o świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dziecko. Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu, w nocy czy nawet w weekend. Zrezygnuj z przerwy na papierosa i zrób to w pracy.

3) Znasz swój PESEL jak również datę urodzenia swojego dziecka. Nie zapomnij, że Ty też wchodzisz w skład swojej rodziny. Nie przychodź z pustym wnioskiem. Zaoszczędzisz sobie jak i innym wiele czasu.

4) Przypomnij sobie co robiłeś w 2016 roku. Może zmieniałeś pracę? Na jakich zasadach prowadziłeś działalność gospodarczą? Może posiadasz gospodarstwo rolne? A może pracujesz za granicą? Nie musisz przychodzić do nas kilka razy, postaraj się zgromadzić wszystkie niezbędne dokumenty i złóż kompletny wniosek za pierwszym razem.


wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności" (archiwum))

przejdź do góry...

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno. Wola Dębińska 240, 32-852 Dębno

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji