Aktualności (archiwum)


wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności" (archiwum))

Warsztaty kulinarne i ekonomiczne w ramach PO PŻ 2014-2020 – Podprogram 2017

2017-11-03

Dnia 30 października 2017r Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno we współpracy z Caritas Archidiecezji Krakowskiej zorganizował warsztaty kulinarne oraz ekonomiczne dla osób korzystających ze wsparcia w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2017.

Celem działań towarzyszących jest wzmacnianie samodzielności i kompetencji odbiorców pomocy żywnościowej w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego, przekazanie niezbędnej wiedzy i umiejętności z zakresu przygotowania posiłków, zdrowego odżywiania się, racjonalnego zarządzania budżetem domowym i zapobiegania marnowaniu żywności.
W warsztatach uczestniczyli członkowie rodzin zakwalifikowanych do udziału i otrzymujących wsparcie w formie paczek żywnościowych.
W ramach warsztatów kulinarnych beneficjenci wzięli udział w przygotowywaniu potraw. Podczas warsztatów uczestnicy chętnie dzielili się doświadczeniami i pomysłami jak przyrządzić posiłek. Uczestnicy przyrządzili potrawy z wykorzystaniem produktów żywnościowych otrzymywanych w ramach Programu oraz produktów sezonowych. Zajęcia zakończono degustacją przygotowanych dań.
Podczas warsztatu ekonomicznego poruszono tematykę dotyczącą ekonomicznego prowadzenia gospodarstwa domowego. Beneficjenci wzbogacili swoja wiedzę z zakresu ekonomii, racjonalnego planowania budżetu domowego,a także udzielono porad jak oszczędzać.

Warsztaty odbyły się w Wiejskim Domu Ludowym w Biadolinach Szlacheckich wzięło w nich udział 17 osób. Zajęcia były bezpłatne i przeznaczone dla odbiorców pomocy żywnościowej.


wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności" (archiwum))

przejdź do góry...

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno. Wola Dębińska 240, 32-852 Dębno

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji