ikona wczytywania strony

Aktualności

Ikonka symbolizująca artykuł

Sieć Pomocy Osobom Pokrzywdzonym

2023-11-30
ulotka
Ikonka symbolizująca artykuł

Zapytanie ofertowe dot. organizacji spotkania świątecznego pn. „Wigilia 2023”

2023-11-29

Załączniki:

 1. zapytanie ofertowe (plik pdf 660KB)
 2. opis przzedmiotu zamówienia (plik pdf 227KB)
 3. formularz ofertowy (plik pdf 176KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Projekt Socjalny „Stroik dla Seniora”

2023-11-27

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informuje, że warsztaty florystyczne dla seniorów z Gminy Dębno w ramach projektu socjalnego odbędą się w dniach 12.12.2023 i 14.12.2023 r. w godzinach od 10:00 do 15:00.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Dębno, którzy ukończyli 60 rok życia do złożenia wniosków w celu uczestnictwa w warsztatach.

Informacje można uzyskać pod nr 14 66 58 749 wew. 16

stroikowi seniorzy
Ikonka symbolizująca artykuł

Uroczystość Dnia Seniora i Andrzejek Klubu Senior+ z Sufczyna oraz Dębna

2023-11-24

 

W dniu 22 listopada 2023 r. Klub Senior+ z Sufczyna oraz Klub Senior + z Dębna wspólnie świętowali z okazji obchodzonego dnia 14 listopada Dnia Seniora oraz  nadchodzących Andrzejek. Obchody dnia Seniora to wspaniała idea, kultywowana na całym świecie. Spotkanie uświetnił występ Klubu Senior+ Sufczyn kabaretem pt. "Lokomotywa dziejów". Tak wspaniałe śpiewy i tańce na parkiecie towarzyszyły wszystkim w tym wyjątkowym dniu. "Jesień życia" piękna jest na każdym etapie i może być równie atrakcyjna, jak młodość.

Dziękujemy serdecznie Wójtowi gminy Dębno Wiesławowi Kozłowskiemu za obecność. Swoje podziękowania kieruję na ręce organizatorów Pani Ewelinie Mazurek i Pani Teresie Orzeł oraz naszym Seniorom za trud który włożyły w tą uroczystość. Chciałam serdecznie podziękować za miłe słowa, pamięć i życzenia z okazji imienin.  To bardzo cenne i budujące odnajdywać tyle serdeczności wśród Seniorów.

 - Renata Marecik Dyrektor GOPS Dębno.    

zdjęciezdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzd
Ikonka symbolizująca artykuł

Szkolenie z przeciwdziałania przemocy domowej

2023-11-24

Dnia 22 listopada 2023 r. w Centrum Medycznym  Holimed Dębno na zaproszenie Pana doktora Piotra Juza zostało przeprowadzone szkolenie dla personelu medycznego z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej oraz postępowania w przypadku konieczności sporządzenia formularza Niebieska Karta. Szkolenie prowadziła przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego w Gminie Dębno Ewelina Sambor oraz dzielnicowy z Gminy Dębno asp.szt. Marek Świder. Dziękujemy za zaproszenie oraz za dotychczasową współpracę zarówno w dziedzinie przemocy jak również w zakresie pomocy społecznej.

zdzdzdzdzdzdzdzd
Ikonka symbolizująca artykuł

Warsztaty Florystyczne

2023-11-21

 

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno zaprasza chętnych mieszkańców Gminy Dębno do wzięcia udziału w projekcie socjalnym pn. Świąteczny stroik dla seniora.

W projekcie mogą wziąć udział mieszkańcy, którzy ukończyli 60 rok życia.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji można uzyskać pod nr Tel. 14 66 58 749 wew. 16 lub w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno.

Załączniki:

 1. warsztaty florystyczne- wniosek (plik pdf 398KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Życzenia na dzień pracownika socjalnego

2023-11-21

Z okazji dnia Pracownika Socjalnego pragnę złożyć pracownikom socjalnym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno najserdeczniejsze życzenia pomyślności, zdrowia, oraz nieustającej satysfakcji i dumy z wykonywanego zawodu.

Jednocześnie dziękuję za Wasz wysiłek, wrażliwość oraz okazane serce a także gotowość do niesienia pomocy dla mieszkańców  Gminy Dębno.

Życzę zdrowia, siły, wytrwałości , poczucia bezpieczeństwa, wszelkiej pomyślności zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym a także radości z codziennej pracy.

                                                                        życzy Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno

                  Renata Marecik wraz z pracownikami

Kwiaty
Ikonka symbolizująca artykuł

Nie bądź obojętny! Pomóż osobie bezdomnej.

2023-11-10

Wraz ze zbliżającym się okresem zimowym, a co za tym idzie, z obniżającymi się temperaturami, rozpoczyna się dla wielu osób i rodzin najtrudniejszy czas w roku. Wzrastają potrzeby osób bezdomnych, bezrobotnych, samotnych oraz chorych, a także tych, którzy nie są w stanie przezwyciężyć życiowych trudności. Działając w trosce o ich dobro i bezpieczeństwo Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno apeluje i zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców Gminy Dębno o zwrócenie szczególnej uwagi, a w razie potrzeby o powiadomienie o takich osobach odpowiednich służb. Zainteresowanie się i włączenie w działania na rzecz tych osób ma istotny wpływ na poprawę ich sytuacji życiowej, a szczególnie na pomoc w przetrwaniu tego ciężkiego dla nich okresu, jakim jest zima. Zaoferowanie w odpowiednim momencie stosownej pomocy może uchronić najsłabszych od sytuacji zagrażających ich zdrowiu i życiu.

 

Załączniki:

 1. wykaz placówek w których można uzyskać pomoc (plik pdf 330KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Zapytanie ofertowe dot. organizacji warsztatów florystycznych dla uczestników projektu socjalnego pn. „Świąteczny stroik dla Seniora"

2023-11-06

Załączniki:

 1. zapytanie ofertowe (plik pdf 202KB)
 2. formularz ofertowy (plik doc 27KB)
 3. oświadczenie o niekaralności (plik doc 24KB)
 4. zawiadomienie (plik pdf 175KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO ASYSTENTA RODZINY W GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ Dębno z dnia 06.11.2023 r.

2023-11-06

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno ogłasza nabór na stanowisko asystenta rodziny.

Czytaj całość artykułu "OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO ASYSTENTA RODZINY W GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ Dębno z dnia 06.11.2023 r."

Ikonka symbolizująca artykuł

PRACA – OPIEKUN ŚRODOWISKOWY

2023-10-27

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno poszukuje osób chętnych, które chciałyby podjąć pracę na umowę zlecenie w charakterze opiekuna/opiekunki środowiskowej.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z  Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dębno pod numerem telefonu 14 6658749 lub 607107775.

 

Ikonka symbolizująca artykuł

Wojewódzki zespół ds. Orzekania o niepełnosprawności

2023-10-13
ww
Ikonka symbolizująca artykuł

PROGRAM FUNDUSZE EUROPEJSKIE NA POMOC ŻYWNOŚCIOWĄ 2021-2027

2023-10-03

Załączniki:

 1. Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową (plik pdf 43KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

STOP PRZEMOCY

2023-10-02

2 października to Międzynarodowy Dzień bez Przemocy, święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 15 czerwca 2006 roku w celu „szerzenia idei życia bez przemocy, umacniania pokoju, głoszenia tolerancji i zwiększania świadomości społeczeństwa m.in. poprzez edukację.” Wybrana data nie jest przypadkowa  - właśnie tego dnia  przypada rocznica urodzin Mahatmy Gandhiego, przywódcy indyjskiego ruchu niepodległości oraz pioniera filozofii i strategii działania bez przemocy, którego poglądy stały się inspiracją do ustanowienia tegoż święta.

Czytaj całość artykułu "STOP PRZEMOCY"

dd
Ikonka symbolizująca artykuł

Program korekcyjno-edukacyjny

2023-09-25

Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej informuje, że dnia 02.10.2023 r. o godzinie 16:00 rozpocznie się kolejna edycja programu korekcyjno- edukacyjnego dla osób stosujących przemoc domową. Jest to program skierowany głównie do osób, które mają problem z kontrolą złości, reagują agresywnie lub stosują różną formę przemocy zwłaszcza wobec osób najbliższych. 

Kurs to 20 spotkań ( 60 godzin ) ze specjalistą- trenerem posiadającym kwalifikacje.

Udział w kursie jest bezpłatny.

Grupa biorąca udział w zajęciach ma charakter zamknięty.

Zajęcia będą odbywać się w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych ul. Piastowska 2, 32-800 Brzesko w każdy poniedziałek w godzinach od 16-19.

W przypadku pytań proszę o kontakt bezpośrednio z Panią Anetą Rzepa PCPR Brzesko ( pok. nr 15) lub telefonicznie 14 66 300 31 w godz. 8:30-15:30

 

                     Z poważaniem

Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego

   ds.Przeciwdziałania Przemocy Domowej

                 mgr Ewelina Sambor

d
Ikonka symbolizująca artykuł

Posiedzenie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej

2023-09-19

Dnia 14 września 2023 r. w Urzędzie Gminy Dębno odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej po zmianie ustawy.

W posiedzeniu wzięli udział powołani przez Wójta Gminy Dębno Pana Wiesława Kozłowskiego Członkowie Zespołu. Przybyłych gości powitała Pani Renata Marecik- Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno. Na wstępie przedstawiono zmiany w składzie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej Gminy Dębno. W trakcie spotkania jednogłośnie wybrano przewodniczącego Zespołu Interdyscyplinarnego Panią Ewelinę Sambor oraz zastępcę przewodniczącego Panią Katarzynę Michta.  W kolejnej części spotkania zapoznano  uczestników z nowymi przepisami oraz procedurami, przyjęto nowy regulamin Zespołu Interdyscyplinarnego w Gminie Dębno. Wszystkie podjęte uchwały zostały szczegółowo omówione oraz nakreślono plan pracy zespołu do kolejnego posiedzenia.

Spotkanie odbyło się zgodnie z przyjętym na wstępie harmonogramem. Członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu, usprawiedliwili nieobecność.

Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego podziękowała za przybycie członkom zespołu oraz wyraziła chęć współpracy i wzajemnego wsparcia w pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą domową.

12
Ikonka symbolizująca artykuł

Gminny Dzień Seniora

2023-09-15
q
Ikonka symbolizująca artykuł

Zakończenie realizacji projektu socjalnego „Grunt to Rodzinka” realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno

2023-09-14

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno informuje, że  z dniem 31.08.2023r zakończył się projekt socjalny realizowany przez  tutejszy Ośrodek od dnia 03.04.2023r.

Projekt adresowany był do rodziców  oraz ich dzieci  zamieszkałych na terenie  gminy Dębno. Uczestnikami projektu było łącznie 28 osób ( w tym 18 dzieci i 10 osób dorosłych) .

 

Projekt dofinansowany był ze środków Wojewody Małopolskiego w ramach dotacji celowej – wsparcie finansowe zadań i programów realizacji zadań pomocy społecznej.

Czytaj całość artykułu "Zakończenie realizacji projektu socjalnego „Grunt to Rodzinka” realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno"

1234567891011121314
Ikonka symbolizująca artykuł

Od nowego roku nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnością

2023-09-07

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno informuje, iż wchodzi w życie ustawa o nowym świadczeniu wspierającym dla osób z niepełnosprawnościami. Ustawa wprowadza także ważne zmiany w zakresie warunków przyznawania świadczeń opiekuńczych, w tym świadczenia pielęgnacyjnego. Przepisy co do zasady wejdą w życie 1 stycznia 2024 r. Jednak samo przyznawanie świadczenia nastąpi w trzech etapach, w zależności od decyzji ustalającej poziom potrzeby wsparcia. Najpierw świadczenie wspierające otrzymają osoby z największą ilością otrzymanych punktów.

Czytaj całość artykułu "Od nowego roku nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnością"

Ikonka symbolizująca artykuł

Posiłek w domu i szkole

2023-08-21
tttt2
Ikonka symbolizująca artykuł

Zapytanie ofertowe na zakup urządzeń oraz świadczenia usługi w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów - Moduł II

2023-08-16

Załączniki:

 1. Zapytanie ofertowe (plik pdf 572KB)
 2. informacja z otwarcia ofert (plik pdf 281KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Zapytanie ofertowe na zakup urządzeń oraz świadczenia usługi w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów - Moduł II

2023-07-19

Załączniki:

 1. zapytanie ofertowe (plik pdf 1874KB)
 2. odpowiedzi na pytania do zapytania ofertowego Korpus Wsparcia (plik pdf 1806KB)
 3. Informacja z otwarcia ofert w dniu 26.07.2023 r. (plik pdf 254KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Zasiłek rodzinny oraz fundusz alimentacyjny na okres zasiłkowy 2023/2024

2023-07-14
sa2ss
Ikonka symbolizująca artykuł

DYSTRYBUCJA ŻYWNOŚCI

2023-07-07

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informuje, że osoby, które złożyły wnioski i zostały zakwalifikowane do programu mogą odebrać produkty dnia  10 LIPIEC 2023 r. tj. poniedziałek w godzinach od 11:30 do 15:30 w budynku dawnego OSP Wola Dębińska  w ramach programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2021 plus.

1
Ikonka symbolizująca artykuł

Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania zamówienia

2023-07-07

Załączniki:

 1. zawiadomienie (plik pdf 186KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Zapytanie ofertowe na zakup urządzeń pozwalających realizować usługę „opieka na odległość”

2023-06-30

Dyrektor  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno Renata Marecik zaprasza do składania ofert na usługę: "Zakup urządzeń pozwalających realizować usługę „opieka na odległość” na rzecz osób w wieku 65 + z terenu gminy Dębno przy wykorzystaniu tzw. „opasek bezpieczeństwa” lub innych „urządzeń bezpieczeństwa”, a także usługi obejmującej całodobową obsługę przez centrum monitoringu, systemu teleinformatycznego pozwalającego na realizację usługi „opieki na odległość"" w 2023 r. 

Zadanie realizowane będzie na podstawie programu osłonowego Gminy Dębno - Korpus Wsparcia Seniorów gminy Dębno na rok 2023 r., przyjętego uchwałą Rady Gminy z dnia 30.03.2023 r. 

Poniżej do pobrania dokumentacja niezbędna dla skutecznego złożenia oferty. 

Oferty należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 06.07.2023 r. do godz. 12:00

W przypadku pytań proszę o kontakt :

Ewelina Sambor

starszy inspektor

GOPS Dębno 

14 66 58 749 wew. 16

Załączniki:

 1. zapytanie ofertowe (plik pdf 3005KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Opaski bezpieczeństwa dla seniorów

2023-06-23
opaski1opaski2

Załączniki:

 1. wniosek (plik pdf 362KB)
Zobacz także: starsze artykuły z menu "Aktualności" (archiwum)
Link do Biuletynu Informacji Publicznej
Link do menu Senior
Link do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno

Wola Dębińska 240
32-852 Dębno
tel. (14) 665-87-49
gops@gminadebno.pl

Link do platformy epuapLink do bipPolityka prywatnościDeklaracja dostępnościRODO