Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno


Wstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności"
Powrót

GOPS Dębno radzi jak ominąć kolejki

Data publikacji: 2017-07-26

To nie musi tak wyglądać!
Przypominamy, że od 1 sierpnia 2017 masz możliwość złożenia wniosków o świadczenie wychowawcze, zasiłek rodzinny wraz z dodatkami oraz fundusz alimentacyjny na nowy okres zasiłkowy 2017/2018. Biorąc pod uwagę kumulację składania wniosków w/w świadczeń w jednym terminie oraz doświadczenia z zeszłego roku przy składaniu wniosków o świadczenie wychowawcze (mamy prawie 1000 rodzin korzystających z programu Rodzina 500+) GOPS Dębno podaje kilka wskazówek na wesoło na uniknięcie kolejek / uniknięcie tworzenia kolejek:

1) Zarówno Ty jak i prawie tysiąc pozostałych osób może złożyć wniosek już od 1 sierpnia. Nie musisz przychodzić 1 sierpnia. Masz cały sierpień na złożenie wniosku, aby mieć ciągłość w wypłacie.

2) Złóż wniosek przez internet. Zachęcamy do tego szczególnie rodziny składające wnioski o świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dziecko. Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu, w nocy czy nawet w weekend. Zrezygnuj z przerwy na papierosa i zrób to w pracy.

3) Znasz swój PESEL jak również datę urodzenia swojego dziecka. Nie zapomnij, że Ty też wchodzisz w skład swojej rodziny. Nie przychodź z pustym wnioskiem. Zaoszczędzisz sobie jak i innym wiele czasu.

4) Przypomnij sobie co robiłeś w 2016 roku. Może zmieniałeś pracę? Na jakich zasadach prowadziłeś działalność gospodarczą? Może posiadasz gospodarstwo rolne? A może pracujesz za granicą? Nie musisz przychodzić do nas kilka razy, postaraj się zgromadzić wszystkie niezbędne dokumenty i złóż kompletny wniosek za pierwszym razem.
Wstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności"