Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno


Wstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności"
Powrót

Warsztaty kulinarne i ekonomiczne w ramach PO PŻ 2014-2020 - Podprogram 2017

Data publikacji: 2017-11-03

Dnia 30 października 2017r Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno we współpracy z Caritas Archidiecezji Krakowskiej zorganizował warsztaty kulinarne oraz ekonomiczne dla osób korzystających ze wsparcia w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2017. Celem działań towarzyszących jest wzmacnianie samodzielności i kompetencji odbiorców pomocy żywnościowej w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego, przekazanie niezbędnej wiedzy i umiejętności z zakresu przygotowania posiłków, zdrowego odżywiania się, racjonalnego zarządzania budżetem domowym i zapobiegania marnowaniu żywności.
W warsztatach uczestniczyli członkowie rodzin zakwalifikowanych do udziału i otrzymujących wsparcie w formie paczek żywnościowych.
W ramach warsztatów kulinarnych beneficjenci wzięli udział w przygotowywaniu potraw. Podczas warsztatów uczestnicy chętnie dzielili się doświadczeniami i pomysłami jak przyrządzić posiłek. Uczestnicy przyrządzili potrawy z wykorzystaniem produktów żywnościowych otrzymywanych w ramach Programu oraz produktów sezonowych. Zajęcia zakończono degustacją przygotowanych dań.
Podczas warsztatu ekonomicznego poruszono tematykę dotyczącą ekonomicznego prowadzenia gospodarstwa domowego. Beneficjenci wzbogacili swoja wiedzę z zakresu ekonomii, racjonalnego planowania budżetu domowego,a także udzielono porad jak oszczędzać.

Warsztaty odbyły się w Wiejskim Domu Ludowym w Biadolinach Szlacheckich wzięło w nich udział 17 osób. Zajęcia były bezpłatne i przeznaczone dla odbiorców pomocy żywnościowej.


Wstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności"