ikona wczytywania strony

Aktualności

Ikonka symbolizująca artykuł

Zakończenie realizacji projektu socjalnego „Grunt to Rodzinka” realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno

2023-09-14

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno informuje, że  z dniem 31.08.2023r zakończył się projekt socjalny realizowany przez  tutejszy Ośrodek od dnia 03.04.2023r.

Projekt adresowany był do rodziców  oraz ich dzieci  zamieszkałych na terenie  gminy Dębno. Uczestnikami projektu było łącznie 28 osób ( w tym 18 dzieci i 10 osób dorosłych) .

 

Projekt dofinansowany był ze środków Wojewody Małopolskiego w ramach dotacji celowej – wsparcie finansowe zadań i programów realizacji zadań pomocy społecznej.

Celem projektu było między innymi pogłębienie lub odbudowanie więzi pomiędzy rodzicami i ich dziećmi, podniesienie wiedzy na temat prawidłowych postaw wychowawczych  a także nabycie umiejętności przez dzieci w zakresie radzenia sobie w trudnych sytuacjach jak również  wzmocnienie poczucia własnej wartości wśród uczestników projektu.

 

W ramach projektu Uczestnicy wzięli udział w następujących działaniach:

 

1.Dnia 28.06.2023r w Wiejskim Domu Ludowym  w Biadolinach Szlacheckich miało miejsce spotkanie z psychologiem dla rodziców oraz dzieci.

W ramach zorganizowanych zajęć rodzice mieli możliwość podniesienia wiedzy na temat prawidłowych postaw wychowawczych oraz budowania wzajemnych relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi a także  wzmocnienia poczucia własnej wartości.

Natomiast warsztaty przeprowadzone dla dzieci miały na celu podniesienie wiedzy na temat radzenia sobie w trudnych sytuacjach  oraz wyrażania emocji a także wzmocnienie poczucia własnej wartości.

 

2. Dnia 13.07.2023r  został zorganizowany wyjazd na Kręgielnię do Brzeska.

Uczestnicy projektu  mieli możliwość wspólnego spędzenia czasu co przyczyniło się do pogłębienia więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi. Wzajemna zdrowa rywalizacja rozbudziła pozytywne emocje i pozostawiła niezapomniane wspomnienia.

 

3. Dnia 31.07.2023r w Wiejskim Domu Ludowym  w Biadolinach Szlacheckich miało miejsce spotkanie z dietetykiem dla rodziców oraz warsztaty kulinarne dla dzieci.

Podczas spotkania z dietetykiem rodzice pokrótce dowiedzieli się czym jest zdrowe odżywianie oraz jak należy przygotować zdrowy i wartościowy posiłek. Na spotkaniu zostały również przedstawione zasady zdrowego odżywiania.

Dzieci podczas warsztatów miały możliwość przygotowania  zupy – kremu pomidorowego z warzywami, burgerów drobiowych oraz muffinek marchewkowych. Zajęcia kulinarne uświadomiły dzieciom, jak ważne dla zdrowia jest właściwe odżywianie. Dzieci poznały również zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego.

 

 

4. Na zakończenie projektu - dnia 17.08.2023r Uczestnicy mieli możliwość wyjazdu do Kina Planeta w Brzesku i obejrzenia filmu familijnego pt „Lassie. Nowe Przygody”.

Wspólne spędzenie czasu przez rodziców i dzieci dodatkowo pogłębiło więzi i przyczyniło się do poprawy wzajemnych relacji.

W ramach zakończenia projektu – na terenie Urzędu Gminy Dębno zorganizowane było spotkanie z Uczestnikami projektu , Dyrektor GOPS podsumowała działania realizowane w ramach projektu. Rodzice i dzieci otrzymali drobne upominki, których koszt zakupu został sfinansowany przez Wójta Gminy Dębno.

 

Projekt socjalny był rozpowszechniony poprzez informacje umieszczone na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno jak również przez pracowników socjalnych ośrodka pomocy. Działania realizowane  w ramach projektu promowały rodzinę jako podstawową grupę społeczną, która odgrywa ważną rolę w procesie socjalizacyjno-wychowawczym stwarzając optymalne warunki do rozwoju.

Podsumowując należy ocenić, że projekt socjalny „Grunt to Rodzinka” okazał się skuteczny i użyteczny. Uczestnicy projektu  aktywnie uczestniczyli we wszystkich realizowanych działaniach, a przedstawiona tematyka  spotkała się z dużym zainteresowaniem. Uczestnicy wskazywali na konieczność realizowania podobnych projektów w kolejnych latach.

 

 Mając na uwadze zaangażowanie władz lokalnych w tym przedsięwzięciu , Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno składa serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Dębno Wiesławowi Kozłowskiemu za wsparcie oraz współpracę przy realizacji projektu jak również sfinansowanie kosztu zakupu upominków dla Uczestników projektu.

Jednocześnie Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno  pragnie  złożyć podziękowania dla Uczestników projektu, którzy wykazali się dużą aktywnością  w prowadzonych zajęciach dając tym samym motywację do podejmowania przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dalszych działań  na rzecz społeczność lokalnej.

 

1234567891011121314
Zobacz także: starsze artykuły z menu "Aktualności" (archiwum)
Link do Biuletynu Informacji Publicznej
Link do menu Senior
Link do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno

Wola Dębińska 240
32-852 Dębno
tel. (14) 665-87-49
gops@gminadebno.pl

Link do platformy epuapLink do bipPolityka prywatnościDeklaracja dostępnościRODO